המעושרות סוגרות עונה - ראיון סיכום חושפני

 
עודכן 13:18 21/08/2013

חמש הבנות נפרדות מהמסך הערב ב-21:00, אבל יש להן עוד הרבה מה להגיד. "ניקול בחרה להיות קורבן", טוענת לאה שנירר. "מי זאת לאה שנירר?", משיבה אש ראידמן. "הבנות קינאו בי", גורסת אייריס, ורק ג'ניפר ויעל אוהבות את כולן: "כל אחת מיוחדת". ראיון סיכום עונה

 
 
 
 
 

זה כואב ומצער, אבל הגיע הזמן להיפרד ממעושרות 2. אחר עונה דרמתית שכללה ריבים, בכי, צער והרבה רגעים מצחיקים, חמש כוכבות מעושרות 2 יורדות מהמסך, בפרק סיום שישודר הערב (רביעי) ב-21:00 בערוץ 10.

 

אמנם המצלמות חוזרות למחסן, ולאה, ניקול, אייריס, יעל וג'ניפר חוזרות אל חייהן הפרטיים, אך המטענים שיש להן אחת על השנייה עדיין קיימים. על אף ניסיונותיהן לשים את העבר מאחור, במהלך הריאיון הוא מפעפע ולא מותיר מקום לספק  - התוכנית עדיין זורמת בוורידים שלהן.

 

 
המעושרות. התוכנית עדיין בדם שלהן
המעושרות. התוכנית עדיין בדם שלהן צילום : אלכס ליפקין, עיבוד תמונה: שיין הורוביץ
 

ניקול: "לאה שנירר? מי זאת?"

ניקול ראידמן, כמו ניקול ראידמן, כבר עברה לשלב הבא. למעושרת בת ה-27 אין שום כוונה להביט לאחור ולנסות לבדוק את ההתנהגות שלה לאורך העונה השנייה של מעושרות.

 

"זה היה, וזה היה נחמד", מסכמת ראידמן את חווית ההשתתפות במעושרות. "אני מביטה קדימה ולא מתנצלת על שום דבר שעשיתי - לא בוכים על חלב שנשפך", היא מסבירה בנחרצות.

 

אולם, אם מגרדים מעט את מעטה הקורקטיות שלובשת ראידמן מגלים כעס לא קטן על חלק מהמעושרות. כשהיא נשאלת על מערכת היחסים שלה עם לאה שנירר, היא מבהירה את עמדתה באופן חד משמעי. "מי זאת לאה? מי זאת? אני זוכרת רק חברים".

 

 
ניקול ראידמן. "אני מביטה קדימה ולא מתנצלת על שום דבר שעשיתי"
ניקול ראידמן. "אני מביטה קדימה ולא מתנצלת על שום דבר שעשיתי" צילום : חשבון האינסטגרם של ניקול ראידמן
 

באותה נשימה שבה ראידמן מוחקת את שנירר מעולמה, היא מכניסה אליו את יעל גל ומודה כי אליה התחברה יותר מאל האחרות. "מבחינה אישית הכי התחברתי אליה".

 

ראידמן משתמשת בצמד המילים "מבחינה אישית", מאחר שהיא בוחנת את שאר המעושרות גם במה הטלוויזיונית. "ג'ניפר הייתה פרובוקטיבית ועשתה עבודה טובה על המסך", אומרת המעושרת במקצועיות.

 

כשנשאלת ראידמן על מערכת היחסים הטעונה שלה עם אייריס, היא לא מוכנה להרחיב ורק אומרת "שתעשה בחייה כרצונה". לעומת זאת, היא מעדיפה להרחיב ולספר על הרגעים הכי קשים ומרגשים שהיו לה במהלך העונה.

 

 
לאה שנירר וניקול ראידמן. יחסים שידעו עליות ומורדות
לאה שנירר וניקול ראידמן. יחסים שידעו עליות ומורדות צילום : אלוני מור ZOOM99
 

"זה היה מאוד מרגש לחזור לעיר הולדתי אודסה", מודה ניקול. "לא מעניין אותי שחלק מהאנשים אמרו שהתעסקתי שם בשופינג. אני מתעלמת מהביקורת והולכת עם האמת שלי", היא מצהירה.

 

בתוך כך, נזכרת ניקול גם ברגע הקשה של עונה. "הרגע הקשה היה מותו של אבא של יעל", משחזרת ראידמן. "זה היה אובדן קשה מאוד".

 

ניקול ראידמן נותנת טיפ לחיים: "להאמין באלוהים ולהאמין בעצמך, זו הדרך הכי טובה להצלחה".

 

לאה שנירר: "אני מאחלת לניקול בהצלחה "

לאה שנירר מרוצה מאוד מהעונה האחרונה של מעושרות. נראה כי מבחינתה היא הצליחה להביא את הדברים שמציקים לה לסדר היום הציבורי ולהשפיע על עם ישראל. שנירר מתגאה בכך שניצלה את במת התוכנית כדי לבטא את עצמה ולהביא לשינוי.

 

"הצגתי בתוכנית כל כך הרבה נושאים חשובים. הבאתי את השואה, ואת הזיכרונות של אבי מחיל אוויר. דיברתי על כל שילדתי תאומים בגיל מבוגר ועל האהבה לארץ ישראל", היא מפרטת. "הראיתי לכולם שאישה רק מתחזקת עם השנים ושכל אחת צריכה להעז ולא לפחד", היא ממשיכה. "הבאתי דחף עצום לחיים והוכחתי שהשמיים הם הגבול וזה בזכות התוכנית ששימשה נקודת זינוק". 

 

כשנשאלה שנירר אם היא גילתה על עצמה דברים חדשים במהלך צילומי העונה השנייה, היא סבורה כי בהחלט יש כאלה. "זו הייתה החשיפה הראשונה שלי. למדתי שזה בסדר לא להיות בסדר עם כולם ושמותר להגיד לא. למדתי ללכת עם האמת הפנימית שלי - זכיתי". יחד עם זאת, לאה לא מצטערת על שוב דבר שעשתה בתוכנית ומבחינתה היא לא הייתה משנה דבר. "הייתי לאה. לא יכולתי להתנהג אחרת".

 

 
שנירר. "הייתי לאה. לא יכולתי להתנהג אחרת".
שנירר. "הייתי לאה. לא יכולתי להתנהג אחרת". צילום : בוצ'צ'ו
 

כשלאה מדברת על הבנות, נראה שחשוב לה לא לפגוע בהן. עם זאת, היא עדיין לא חושבת שעליה להתנצל בפני ניקול. "ניקול בחרה להאמין לדיבור ששמעה. היא בחרה להיות קורבן. היא לא הביאה הוכחות שדיברתי עליה. שום צילום שדיברתי נגדה. אבל אני לא פחות אוהבת אותה, ואני מאחלת לה הצלחה".

 

גם כשמדובר בשאר הבנות לאה מעדיפה להישאר מתונה ולא לפתוח חזיתות. "התחברתי לכולן יצרתי עם כולן קשר של כבוד. כל אחת מהן נגעה בי בנקודה מסוימת. אני עדיין בקשר איתן".

 

בתוך כך, מתייחסת שנירר למערכת יחסים הטעונה שהייתה בין אייריס לבין הבנות. "בחרתי לא להתלהם. ממרום גילי אני רואה דברים אחרת. אמרתי לעצמי שאולי משהו הסתובב אצלה בראש בשל הטראומה שהיא עברה. היא כל הזמן אמרה 'אני הכי יפה, אני הכי סקסית' - מה הייתי אמורה להגיד לה במצב כזה? שהיא לא כזאת? שהיא משוגעת?".

 

 
עם הבנות. "התחברתי לכולן"
עם הבנות. "התחברתי לכולן" צילום : ערן בהרי
 

מי שסחפה את שנירר לרגע הקשה ביותר שלה העונה היא יעל גל. "חודש לפני שאביה מת חגגנו איתו ואז קברנו אותו. זה הזכיר לי את הסיפור עם אבא שלי".

 

יחד עם זאת, שנירר ידעה במהלך העונה לא מעט רגעים מרגשים. "בתצוגת האופנה זה היה השיא שלי. בעלי וילדי היו בקהל והרגשתי שאני רוצה לצרוח מאושר וגאווה. אמרתי לעצמי 'לאה עשית את זה', ולא בגלל שהייתי דוגמנית באירוע אלא כי זה היה סיום מסע - צעדתי את צעדת חיי על המסלול".

 

לאה שנירר נותנת טיפ לחיים: "ללכת תמיד אחרי הלב ולא לוותר"

 

ג'ינפר: "מצאתי משהו טוב בכל אחת מהבנות"

אין ספק שהדמות המרעננת ביותר בעונה השנייה של מעושרות הייתה ג'ניפר סנוקל. הגישה המקורית לחיים, בשילוב עם דיבור בעברית שבורה, במבטא אמריקאי, הפך אותה לאחת הדמויות היותר צבעונית שנראו על המסך בשנים האחרונות.

 

 

האישה הצבעונית שהפכה את הפפיון לסמל אופנה והחליפה תסרוקות בהתאם למצי הרוח, שומרת על מקוריות גם בראיון הפרידה. "אנשים רואים אותי ופשוט בוכים", היא פותחת את הריאיון.

 

"נגעתי באנשים ברמה בלתי נתפסת. הם רואים אותי ברחוב ומתחילים לספר את סיפור חייהם ומתחיל לזרום נהר של דמעות. לכן ההשתתפות בתוכנית הייתה מדהימה עבורי - כי כל החיים אני נתתי לכולם, והנה מחזירים לי ברחוב חום, אהבה ופתיחות - זה בגלל שאני אכפתית ואמיתית".

 

"אני שלמה עם האמת שלי לא משנה מה אנשים אומרים עליי", ממשיכה סנוקל ומסבירה מה למדה במהלך התוכנית. "אני רגישה מאוד ולוקחת את הדברים ללב, אבל התוכנית לימדה אותי לקחת דברים בקלות ולהשתחרר", היא מצהירה.

 

 
ג'ניפר סנוקל. "אני שלמה עם האמת שלי לא משנה מה אנשים אומרים עליי"
ג'ניפר סנוקל. "אני שלמה עם האמת שלי לא משנה מה אנשים אומרים עליי" צילום : חשבון האינסטגרם של ג'ינפר סנוקל
 

שנשאלת סנוקל אם הייתה משנה משוה מההתנהגות שלה לאורך העונה, היא מספקת תשובה שלילית, אך מסתייגת מעט. "לא היית משנה שום דבר בהתנהגות שלי. הדבר היחיד הקשה זה שבבית הספר אמרו לילדים שלי שאמא שלהם הצטלמה בעירום, וזה בגלל הפרק שבו ערכתי סט צילומים - אבל זה בכלל לא היה בעירום".

 

בדבריה, מתייחסת סנוקל גם לשאר המעושרות שכיכבו לצדה בתוכנית. "מצאתי משהו טוב בכל אחת ואחת מהבנות", היא טוענת. "לאה ואני חברות טובות עד היום. היא כמו אחות בשבילי".

 

אולם, במהלך העונה ידעה ג'ניפר עליות ומורדות במערכות היחסים שלה עם הבנות. הקשיים הגדולים היו בעיקר עם אייריס. 

 

 
עם יעל גל. "מצאתי משהו טוב בכל אחת ואחת מהבנות"
עם יעל גל. "מצאתי משהו טוב בכל אחת ואחת מהבנות" צילום : אלירן אביטל
 

"לא הגזמתי במה שאמרתי לה. בסך הכל אמרתי לה את מה שאני חושבת. היא זו שאמרה שלא אכפת לה מה אני והבנות חושבות", טוענת סנוקל. "אני אמרתי לה כל הזמן שלום ונתתי לה הרגשה טובה. אני היחידה שנהגה כך כלפיה".

 

ג'ניפר סנוקל נותנת טיפ לחיים: "תיתנו לאחרים באהבה, ותקבלו אפילו יותר בחזרה".

 

 

יעל גל: "לא אוהבת אנשים שעושים פרובוקציות"

נראה שהמרוויחה הגדולה של העונה האחרונה היא יעל גל. מעצבת הפנים שגדלה בבאר שבע הצליחה למצוא מכנה משותף כמעט עם כל אחת מהמעושרות, ולא תשמעו אף אחת מהן אומרת עליה מילה רעה. אם תרצו, יעל היא הקונצנזיוס של מעושרות 2.

 

"לא באתי מעמדה שיפוטית", מסבירה גל כיצד הצליחה להיות אהודה על שאר המשתתפות בתוכנית. "כשאתה מכבד כל אדם ולא משנה מה הבחירות שלו, אז אתה מתחבר לכולם", היא מרחיבה.

 

הגישה החיובית של גל מגיעה לידי ביטוי גם כשהיא מסכמת את החווית ההשתתפות בתוכנית הריאליטי. "זה היה נהדר. פשוט מדהים. התנסות מרתקת בחיים שהופכת לעוד חוויה באוסף".

 

 
יעל גל. "זו התנסות מרתקת"
יעל גל. "זו התנסות מרתקת" צילום : חשבון האינסטגרם של יעל גל
 

"זה כיף לראות את עצמך על המסך", ממשיכה גל להתפעל. "אני מרוצה מהתוצאה ומהדרך שהייתה עוצמתית - הנצחתי פרק שלם בחיים שלי וגם יצאתי מי שאני באמת, ללא שום מסכה", מסבירה המעושרת, שמתארת גם את תהליך הלמידה שעברה במהלך העונה: "למדתי להישאר נאמנה לעצמי לא משנה מה. לזכור תמיד את המקום שממנו באתי ללא תלות בנסיבות".

 

כשיעל גל מדברת על המקום שממנו היא באה, היא מתכוונת גם למשפחה שלה. לאורך העונה, היו מי שטענו כי בני משפחתה מזלזלים בגל ובאורח חייה. אולם, יעל ממהרת להכחיש זאת בכל תוקף. "המשפחה שלי ממש לא מזלזלת בי. אנחנו בקשר מצוין. לא הייתי בוחרת משפחה אחרת. אנשים חושבים את הדברים האלה כי הם לא מכירים את ההווי המשפחתי שלנו - זה חלק מההומור שלנו".

 

מה שפחות שייך לתחום ההומור לדעתה של גל זו התנהגותה של אייריס זנדר במהלך העונה. "אייריס עשתה פרובוקציה. אני לא אוהבת אנשים שעושים פרובוקציה", אומרת גל ומתכוונת להתנהגות של זנדר אחרי מות בעלה. "אני לא מעבירה ביקורת, ואין לי בעיה עם הבחירות שלה. אבל הדרך שלה לא הייתה נכונה, וזה מה שהיה מקומם".

 

 
יעל גל וניקולן ראידמן. הדרך של אייריס לא הייתה נכונה - זה מקומם"
יעל גל וניקולן ראידמן. הדרך של אייריס לא הייתה נכונה - זה מקומם" צילום : חשבון האינסטגרם של יעל גל
 

גל ואייריס לא עומדות על קשר בימים שלאחר התוכנית, אך נראה שעם שאר הבנות הראשונה עדיין מתקשרת ברמה מסוימת. "עברנו יחד חוויה גדולה. אני מכבדת אותן ומגיעה לאירועים כשהן מזמינות אותי", אומרת גל, ומודה שבסופו של דבר מה שהכי ריגש אותה הייתה הדינמיקה החיובית עם המעושרות: "הרגע שהכי ריגש אותי בעונה היה הפרק האחרון, כשישבנו ארבעתנו יחד כחברות - ממש כמו "סקס והעיר הגדולה".

 

יעל גל נותנת טיפ לחיים: "תמיד תאמינו בעצמכם ותתמידו בכל דבר שתעשו. אם אומרים לכם לא אז תנתבו את זה להגדלת המוטיבציה".

 

אירייס: "התרסקתי"

אם קיית תמימות דעים לגבי יעל גל, הרי שאייריס זנדר היא ללא ספק הדמות השנויה במחלוקת של מעושרות 2. אחרי ששכלה את בעלה בפרקים הראשונים, עוררה זנדר זעם בקרב שאר המעושרות, ובשלב מסוים אף נוצר ניתוק מוחלט בינה לבינן.

 

"הועברה תחושה שאני שמחה שבעלי מת, וזה ממש לא נכון", מתקנת אייריס את הרושם שהיה אחד מהגורמים שהביאו למערכת היחסים הטעונה עם שאר המעושרות. "כמו כן, יצא כאילו אני קמצנית, אבל זה ממש לא נכון", ממשיכה אייריס במגמה.

 

אולם, לדבריה של זנדר, מערכת היחסים העכורה עם הבנות היא תוצר של פערים מהותיים יותר בתפיסת החיים. "הן לא אהבו את האישיות שלי ולכן הן עשו יד אחת כדי לנטרל אותי", טוענת המעושרת.

 

"אני אוהבת צחוקים, ואני בדחנית שמעיזה לעשות דברים והיה להן קשה עם זה", ממשיכה זנדר להסביר. "זה עצבן אותן כי הן לא כאלה", היא מבהירה.

 

 
אייריס זנדר. "הן עשו יד אחת כדי לנטרל אותי"
אייריס זנדר. "הן עשו יד אחת כדי לנטרל אותי" צילום : חשבון האינסטגרם של אייריס זנדר
 

בנוסף, את מערכת היחסים הטעונה עם הבנות מייחסת זנדר גם לקנאה בשל מראה החיצוני. "הן זממו נגדי בשל המראה שלי. אני היחידה שהייתה יכולה להיות עם ביקיני מול המצלמה.

 

שיאה של מערכת היחסים הטעונה עם הבנות הגיעה כשג'ניפר תקפה את אייריס מילולית וטענה שהיא "אנוכית ששמחה שגדעון מת". האירוע התרחש בזמן סעודה של הבנות בירושלים, והסתיים עם נטישתה של אייריס את המקום בצורה די משפילה. "אחרי שהן השפילו אותי רעדתי בכל הגוף זה ריסק אותי. ואז נפל עלי גם האבל של בעלי. ברגע ההוא עיכלתי את מותו וזה חבט בי ישר בפרצוף. בכיתי כמה ימים. שכבתי במיטה עם השמיכה על הראש. לא ראיתי אור יום. שקעתי בדיכאון נוראי", משחזרת אייריס.

 

"הן פשוט תקפו אותי וזו הייתה חוויה קשה", היא ממשיכה. "זה היה הרגע הכי קשה בתוכנית פרט למותו של גדעון. הייתי בשוק מההתנהגות שלהן. אבל כבר אין בי כעס. מזמן סלחתי - רציתי להסיר את זה מעליי".

 

 
עם ניקול וג'ניפר בימים יפים יותר. "כבר אין בי כעס"
עם ניקול וג'ניפר בימים יפים יותר. "כבר אין בי כעס" צילום : חשבון האינסטגרם של אייריס זנדר
 

יחד עם זאת, אייריס לוקחת מהתוכנית גם חוויות חיוביות. "הרגעים הכי משמחים הם אלה שקיבלתי מתנות מהבנות. קיבלתי מתנות יקרות בעיקר מניקול. אני משתמשת במתנות כל הזמן וצוחקת. אני רוצה להודות לניקול. אני רוצה להודות למיכאל צ'רנוי".

 

אייריס זנדר נותנת טיפ לחיים: "אנחנו ביקום הזה כמו פרחים  - עלינו רק להחליט אם לקמול או לפרוח".

 

מי שעצוב מהפרידה ממעושרות 2 יכול להתנחם בעובדה שהעונה השלישית של הסדרה כבר בדרך. בינתיים, ניתן לעקוב אחרי ניקול, לאה, אייריס, יעל וג'ניפר במדורי הרכילות, שם הן ללא ספק כוכבות אמיתיות. ולכו תדעו, אולי בקרוב אחת מהן אפילו תקבל תוכנית טלוויזיה משלה. מה שבטוח, שהן יחסרו לכולנו.

 

אתם שאלתם בפייסבוק - המעושרות ענו

בתחילת השבוע ביקשנו פנינו לגולשים בעמוד הפייסבוק של מעושרות 2 וביקשנו מהם שיעבירו אלינו שאלות לחמש המעושרות. שיתוף הפעולה היה נפלא והתקבלו שאלות רבות. בחרנו את השאלות המתאימות ביותר והפננו אותן לבנות.

דלית בקר שאלה את לאה שנירר: מה קורה עם תיקון החוק שקידמת?

 

לאה: "יש לנו הישג. בשנתיים האחרונות ניסו לקדם תיקון לחוק ולהוריד מגיל 45 לגיל 44 את הסיוע לנשים שרוצות להיכנס להיריון, אך בזכותנו זה לא שונה. בינתיים, אנחנו פועלים בנושא ותשמעו על כך בקרוב".

 

דפנה כץ שאלה את ניקול ראידמן: האם קשה לך להיות רחוקה מבתך כשאת בחו"ל?

 

ניקול: "זו שאלה טובה. אני מודה שזה מאוד מאוד קשה. אבל אני לא נוסעת לזמן רב, אז זה לא קורה הרבה. אני חושבת על מישל בכל מקום שבו אני נמצאת, והיא תמיד אצלי בלב".

 

 
נפרדים מהמעושרות. שיתפו פעולה עם הגולשים
נפרדים מהמעושרות. שיתפו פעולה עם הגולשים צילום : בוצ'צ'ו
 

אריאל ספירו שאל את יעל גל: איך הצלחת כל כך?

 

יעל: "זו שאלה ששאלו אותי כמה פעמים בעבר, ואני תמיד שמחה לענות עליה בחדווה. זה פשוט בזכות אמונה עצמית ועבודה קשה. האמנתי בעצמי גם כשאמרו לי לא. אין דרך אחרת להצליח. לעולם אל תיכנעו ותיתנו לתכתיבים של אחרים לשנות את חייכם ולוותר על חלומותיכם".

 

אפי טרייס שאל את ג'ניפר: איך הילדים שלך מקבלים את בן זוגך עופר טלקר?

 

ג'ניפר: "איזו שאלה יפה. הילדים מסתדרים איתו פשוט נהדר. התאומים קוראים לו אבא, וכולם אוהבים אותו מאוד. הוא פשוט מקסים ונפלא. כולנו כל כך אוהבים אותו".

 

אלי טיטו שאל את  אייריס: האם את מתחרטת על מה שאמרת לגדעון?

 

אייריס: "תודה על השאלה. חד משמעית התשובה היא לא. לא הבינו אותי נכון. כולם חייבים לדעת שהייתי מטפלת בגדעון אם הוא היה נופל למשכב. לא הייתי עוזבת אותו לרגע וחשוב לי שזה יהיה ברור. הוא היה חולה ולא רצה להגיע למצב שהוא נטל על משפחתו, ולכן אמרתי את מה שאמרתי - למענו, בשביל שהרצונות שלו יתממשו".

 
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.